Oblíbené značky - Boiron

oblíbené značky - Boiron

Značka La Roche-Posay, průkopník v oblasti dermatologie, nabízí komplexní řady pečujících produktů pro pleť obličeje i pokožku těla. Součástí portfolia značky je i make-up.

 

KVALITA A JEDINEČNÉ KNOW-HOW PRO VAŠE ZDRAVÍ

Starat se o vaše zdraví není jen naše povolání, je to naše poslání. Proto ve Francii vyrábíme velmi kvalitní, účinné léčivé přípravky. Jejich kvalita je zajištěna četnými kontrolami, prováděnými během celého výrobního procesu kvalifikovanými odborníky. Jedinečný výrobní proces, který homeopatické léky vyžadují, využívá nejmodernější technologie. Ty zajišťují maximální bezpečnost i reprodukovatelnost. Vaše zdraví je naší hlavní motivací.

 

Ctíme stále stejné hodnoty 

V roce 1932 zahájili lékárníci Jean a Henri Boironovi výrobu homeopatických léků s cílem reagovat na poptávku lékařů, kteří hledali kvalitní léky pro své pacienty.

Sdílíme jejich hodnoty i hodnoty jejich pokračovatele Christiana Boirona:

- lidský přístup a respekt k lékařské vědě, který koresponduje s očekáváním pacientů, ať už se jedná o celkovou nabídku zdravotní péče nebo o léčivé přípravky, které jim nabízíme

- vědecká důslednost, která nám spolu s přesným zvládáním výrobních etap umožňuje zajistit tu nejlepší kvalitu přípravků

- vzájemná důvěra mezi námi a lékaři i lékárníky a vzájemné sdílení našich zkušeností

- závazek přispět díky neustálému rozvoji pokroku medicíny

Angažovanost všech našich spolupracovníků odráží jejich nadšení a radost při plnění našeho poslání. Rozvíjí neustále toto poslání s cílem integrovat homeopatické léky do medicíny, aby se staly co nejužitečnějšími lékařům, lékárníkům i pacientům.

 

Malý příběh o velkém rodinném dobrodružství 

Francie je historickou kolébkou Laboratoří Boiron. Právě v této zemi s bohatou homeopatickou tradicí se za 80 let naše společnost, malý rodinný podnik, stala mezinárodní skupinou, aniž by ztratila něco ze své původní DNA.

Již od r. 1932 se bratři Jean a Henri Boiron začali věnovat homeopatii s cílem dát k dispozici lékařům kvalitní homeopatické léčivé přípravky. Jejich podnikatelský duch a vědecká důslednost jim umožnily zajistit, aby se tato léčebná metoda rozvíjela a stala se známou po celém světě.

V příběhu pokračovaly i jejich děti, především Christian Boiron, který stál v čele společnosti po dobu více než 40 let.

Valérie Lorentz-Poinsot, která po něm převzala vedení, i dnes odhodlaně sleduje stejný cíl: zajistit homeopatii místo v medicíně, které si zaslouží, a tím umožnit, aby každý odborník ve zdravotnictví a pacient měl k dispozici homeopatické léčivé přípravky.

 

Boiron ve Francii dnes

Téměř 2400 zaměstnanců, mezi nimi i 140 lékárníků, se věnuje výrobě a vývoji homeopatických léků ve 3 výrobních závodech:

- v Messimy: sídlo společnosti a hlavní výrobní závod (departement Rhône)

- v Montrichard (departement Loir-et-Cher)

- v Montévrain (departement Seine-et-Marne)

Poté se naše léky zasílají do přibližně padesáti zemí, kde je zajištěna jejich distribuce.

 

Homeopatie po boku odborníků ve zdravotnictví

Od samého prvopočátku se snažíme rozvíjet homeopatii integrovanou do medicíny jako takové. Za tímto účelem spolupracujeme s lékaři, lékárníky, porodními asistentkami a všemi ostatními odborníky ve zdravotnictví, kteří jsou stále zvídavější a stále více projevují zájem o výhody homeopatických léčivých přípravků.

Dnes:

- 61 % francouzských praktických lékařů důvěřuje homeopatickým léčivým přípravkům a 34 % je každodenně předepisuje1

- 78 % porodních asistentek (které jsou ve Francii od r. 2011 oprávněny homeopatii předepisovat) ji předepisuje pravidelně, a téměř polovina z nich dokonce každodenně2

- 343 francouzských nemocnic poskytuje pacientům homeopatické léky.

Abychom byli odborníkům ve zdravotnictví co nejblíže, jsme aktivní na celém území Francie:

- 28 podniků společnosti Boiron každý den zajišťují distribuci léků 21 000 francouzským lékárnám a jejich pacientům,

- 100 medicínských reprezentantů, téměř 160 lékárenských reprezentantů a 5 poradců v oblasti veterinárního rozvoje pomáhají lékařům, lékárníkům, zvěrolékařům a nemocnicím při používání homeopatických léčivých přípravků.

 

https://www.boiron.cz/